Martin Miko

Váš osobný tréner

+421 915 316 620

Prvý tréning zdarma
facebook
< Naspäť

16. 10. 2017

4 Najdôležitejšie faktory ovplyvňujúce úspech vo fitness

Mnoho trénerov sa zameriava na zlepšenie stravy, vyber najlepších cvikov , kombinácie a podobne. Pre bežného klienta ktorý ale potrebuje prvotne zotrvať je to vec druhoradá. Tou najdôležitejšou je myseľ, a výdrž. Zvládnuť psychicky zmenu prostredia, nove návyky, časové obmedzenie, extrémne zaťaženie organizmu a zmena harmonogramu  sú veci ktoré ľudia neznášajú len tak ľahko. Takže predtým než začneme rozmýšľať nad tým ako výrazne zlepšiť tréning, zlepšíme najprv myslenie aby sme mohli stavať na pevných základoch. V praxi sa mi potvrdzuje že ľudia ktorý vydržia dokonca majú spoločných par vlastnosti, ktoré sú podľa môjho názoru kľúčové. Čim väčšie a výraznejšie tieto vlastnosti sú, tým stabilnejší je človek ktorý prichádza preto že potrebuje zmenu. Je jedno v akom bode sa nachádzate, či mate nadváhu, nízke sebavedomie alebo ste inak nespokojný. Podľa môjho názoru sú kľúčové tieto 4 vlastnosti, ktorými zdoláte akúkoľvek prekážku.

1 Cieľ

Je tým hlavným bodom na ktorý budeme cely čas hľadieť. Konečna fáza do ktorej sa chceme dostať. Bod ktorý by mal cely čas svietiť pred vami a ukazovať vám smer. Či už ide o biznis, životné ciele, alebo aj „obyčajne chudnutie“ ľudia ktorý majú jasne stanovene svoje ciele  sú pravé ti, ktorí dokážu formovať svoj postup, a dosiahnuť čo si zaumienili. Preto aj vy majte presnú, jasnú a čistú predstavu o tom čo vám ma fitnes ponúknuť. Čo čakáte od seba, ako myslite že bude reagovať vaše okolie. Predstavte si všetky aspekty vášho života, a ak je to to, čo chcete a potrebujete choďte za tým! Denno denne majte pred očami to kým sa chcete stať, prečo chcete byt tým človekom, a tešte sa z každého kroku vpred.

2 Psychická pohoda

Vyrovnanosť, pokoj, pozitivizmus. Vaše psychické nastavenie je kľúčom k správnemu nastaveniu celého organizmu, trávenia, odbúrania stresu a úplné najdôležitejším je sústredenie. Nato aby ste vedeli držať krok s vašou predstavivosťou, a aby ste nezhoreli na ceste za vašim cieľom len preto že nedokážete venovať dostatok energie a času tým správnym veciam, musíte mat jasne utriedene vaše pocity, nálady  a myšlienky aby vás nevedelo nič rozhodiť a zviesť z cesty za vaším cieľom. Musíte mať radosť z toho čo robíte, prečo to robíte a ako sa veci okolo menia. Zlým postojom je, ak sa naháňate za nereálnymi cieľmi, nedávate si dostatok času, oddychu a vaše telo len trápite. Odpoveďou je vaša skleslá  nálada, nechuť pokračovať a časom vyhasnutie. Nedovoľte žiadnym vonkajším ani vašim vnútorným vplyvom zviesť vás z cesty, rozhodiť vašu myseľ a nechať sa rušiť žiadnymi okolnosťami. Stále majte na pamäti váš ciel, buďte pozitívny, snažte sa a vydržte.

3 Podpora od najbližších

Vaše prostredie je to čo vás najviac ovplyvňuje. Ľudia okolo, miesto kde trávite najviac času, rodina, kolegovia, priatelia. Je ťažké byť prvým v línii, stať osamote pred všetkým a raziť si cestu cez všetky nástrahy. Musíte si držať ciel, byt v pohode a ? Mat pevný bod. Ľudí ktorí vám veria, fandia vám, a pomáhajú vám. Každé ráno vstávate, varíte si jedlo, balíte sa na tréning, pripravujete si harmonogram a popri tom mate ešte tie „bežné“ povinnosti. Je ťažké to zvládať. Každý kto to skúsil vie o čom hovorím. O to viac ťažké je to, ak doma mate okolo seba ľudí ktorý vám neustále núkajú niečo čo nie je v súlade s vaším planom. „Daj si, toto môžeš, veď iba kúsok, zasa si dávaš len tie hlúposti, najedz sa poriadne.“  Obklopujte sa ľuďmi ktorí vám chcú pomôcť, a držia vám stranu. Porozprávajte sa s vašimi blízkymi o tom čo by ste chceli dosiahnuť a poproste ich o podporu. Spoločne to zvládnete, oni budú radi že vám môžu pomôcť, a možno budete vy pravé tým kto prinesie zmenu aj medzi ostatných.

4  Silný dôvod prečo

Vaše vyžarovanie! Jednoznačná odpoveď na otázku prečo. Musíte ju mat. Musíte vedieť prečo chcete zmeniť svoj život, a váš dôvod musí byť extrémne silný, aby ste vedeli prekonať vlastnú lenivosť, náročnosť premeny, negativitu  ostatných a iné nástrahy. Dôvod prečo je tým vašim pomyselným palivom na dlhu cestu zmeny. Keď prídu okamihy  v ktorých vás to prestane baviť, nebude sa vám dariť, budete chcieť prestať a sami si budete nahovárať že to už stačí. V tom momente sa pozrite na svoj ciel a spomeňte si na vaše silne PREČO. To jedine vás nakopne znova k tomu aby ste vydržali a pokračovali . Nikdy sa neuspokojte len s polovičným výsledkom. Stále choďte až na koniec. Až k cieľu ktorý ste si stanovili. Váš dôvod prečo vám stále musí pripomínať prečo to vlastne robím. Kvôli sebe? Manžel? Rodina?  Zdravie? Deti? Vaše prečo je to čo je pre vás najdrahšie, najcennejšie a najdôležitejšie. Makajte na sebe preto aby ste sa vedeli viac tešiť z toho čo je pre vás podstatne a aby ste robili radosť sebe a vašim blízkym okolo.

 

Ak hľadáte profesionálnu pomoc pri cvičení či chudnutí, neváhajte si objednať bezplatnú konzultáciu už aj s prvým tréningom zdarma TU.
Pokiaľ sa Vám článok páčil, neváhajte a sledujte ma na mojom facebookovom profile → TU.

Toto sú TOP 6 doplnkov stravy podľa Maťa Mika
prezradím Vám ako často cvičiť
viac

MARTIN MIKO © 2016 | All Rights Reserved

Design: Adsulting.