Martin Miko

Váš osobný tréner

+421 915 316 620

Prvý tréning zdarma
facebook
< Naspäť
Ako dlho čakať na výsledky

02. 01. 2018

Ako dlho čakať na výsledky? Cvičenie a trpezlivosť.

Často krát počúvam od klientov túto otázku. Za aký čas prídu nejaké viditeľné výsledky? Kedy mám čakať že už to na mne bude vidno? za akú dobu schudnem?…  Je to veľmi dôležitá otázka a treba si ju položiť úplne na začiatku. Bohužiaľ musím konštatovať že je to veľmi individuálne, vyžaduje si to veľkú dávku sebazaprenia a musíte si uvedomiť že vaša premena si pýta čas.

Ľudia prichádzajú do fitness centra často s konkrétnou predstavou o tom, koľko by chceli schudnúť. Málokedy ale myslia aj na opačnú stranu. Tou druhou stranou je obeta, ktorú musíte podstúpiť kvôli tomu, aby ste dosiahli svoj ciel. Úplne najzákladnejšou vecou ktorú musíte urobiť je zvoliť si presný dlhodobý cieľ- koniec premeny, finálna fáza.  Tuto cestu si ďalej musíte rozdeliť na kratšie úseky, aby ste sa vedeli správne odkontrolovať v kratších časových úsekoch. K tomu prislúcha tréningový plán, a presný rozpočet stravovacieho plánu, ktorý by mal byt nastavený individuálne a mal by byt postavený tak, aby výsledky ktoré si stanovíte boli reálne.

Treba si uvedomiť jednu dôležitú vec. Ak ste nováčik, a svoju súčasnú podobu ste si pestovali napríklad 10 rokov a prišli ste do štádia keď nie ste spokojný, musíte sa pripraviť na to za vaše telo sa nezmení za par mesiacov zdravého stravovania. Vaše telo je veľmi múdre a prispôsobivé. Tak ako reaguje na dobre podnety bude reagovať aj na zle. Musíte sa pripraviť, že prvé týždne budú veľmi náročné, o prvých tréningoch nehovoriac.

Na znížený prísun kalórií bude reagovať zvýšeným hladom, bolesťami, únavou a podobne. Nesmiete sa nechať týmito prekážkami odradiť, a mojim osobným odporúčaním je prejsť si týmto obdobím čo najrýchlejšie. Znamená to, že čim menej sa budete šetriť v prvých fázach premeny, tým skôr si zvyknete na ich náročnosť a začnete pociťovať radosť z toho že cvičíte. Samozrejmosťou sú aj výsledky ktoré prídu oveľa skôr, pretože vaše telo bude z tohto náročného a cudzieho prístupu šokovane. Čim viac zaberiete na začiatku, tým skôr prejdete najhorším obdobím.

Je pravdou že niektorí ľudia dokážu robiť extrémne výsledky, extrémne premeny. Vo veľkej miere to súvisí s tým akú mali športovú minulosť (cvičenie v mladosti, iné športové skúsenosti atď.). V televízii vidíte veľa SHOW o chudnutí a pýtate sa ako je možne že ľudia schudnú aj 70 kíl za rok. Je fajn pozrieť si taký program a nabrať z neho motiváciu. Dajte ale pozor aby sa to neobrátilo proti vám pri vašom prvom zlyhaní.

Zlyhanie-  zo skúsenosti musím povedať, že najhorším je pre klientov prvý mesiac až 2. V tomto období odchádza asi 70% klientov ktorí začnú cvičiť. Je to preto že po úvodnom nadšení zo začiatku prichádza väčšinou strmí pád nadol, hlavne po tom čo už nejaký ten deň dodržiavate stravu, a tréningy sa stavajú rutinou.  Strava je jednotvárna, tréningy čim ďalej tým náročnejšie, výsledky sa dostavujú pomalšie ako ste čakali, a tak si pomaly prestávate veriť.  Ak sa ale stanete jedným z pomyselných 30% a vydržíte, ozajstne udržateľné výsledky prídu zaručene, a čoskoro v omnoho väčšej kvalite a s ľahkosťou.  Na tréningy si veľmi rýchlo zvyknete, v strave si nájdete systém a ďalej je to už iba o čase.

Tak to teda zhrnieme – na otázku za aký čas prídu viditeľné výsledky odpoviem takto.

Čim viac úsilia vložíte do vlastnej premeny, tým skôr sa dostavia výsledky. Tak ako aj inde to funguje aj tu. Čim viac dáš, tým viac dostaneš. Dôležité je pripraviť sa na ťažký začiatok, a na obdobia kedy sa Vám nebude možno až tak chcieť pokračovať.  Úspech a spokojnosť je zväčša práve za týmito dňami a preto vydržte . Vašu cestu si podrobne naplánujte s trénerom, a dajte sa do toho.  Úspech príde ????

Ako príklad si môžete pozrieť moju klientku Barboru, s ktorou sa nám za posledné 2 mesiace podaril takýto pokrok:

Využite úvodnú konzultáciu zdarma:)

Toto sú TOP 6 doplnkov stravy podľa Maťa Mika
prezradím Vám ako často cvičiť
viac

MARTIN MIKO © 2016 | All Rights Reserved

Design: Adsulting.