Martin Miko

Váš osobný tréner

+421 915 316 620

Prvý tréning zdarma
facebook
< Naspäť
ako možno cvičením vyriešiť zdravotné problémy

20. 03. 2017

Ako môžete cvičením riešiť Vaše zdravotné problémy

Cvičenie a zdravie. Obrovský problém, ktorý by sa dal vyriešiť, no chýbajú informácie. Pozrime sa na to, ako možno cvičením vyliečiť zdravotné problémy.

Dnes som sa na tréningu rozprával s jednou z mojich klientiek. Kedže pracuje v nemocnici, bavili sme sa o tom ako to dnes funguje v zdravotníctve na Slovensku. Aké sú postupy, aké sú štandardy a „ako to chodí“. Ja som ponúkol svoje skúsenosti a pohlaď a naopak. Došli sme až k téme stresu, a tomu, ako dnešná doba negatívne ovplyvňuje zdravie, a aké následky to zanecháva. Jasne sme sa ale zhodli, že väčšina z týchto „bežných“ chorôb,  ale hlavne cukrovka a cholesterol, majú pôvod v spôsobe životného štýlu. Starosti, práca, deti, peniaze. Všetko  toto nás denno denne ovplyvňuje.

Pri tomto rozhovore mi hneď napadla jedna z mojich dlhoročných klientiek Zuzana, s ktorou som sa zoznámil keď mala nazvime to „vážnejšiu cukrovku“, teda konkrétne glykemické hodnoty 12,6 na pravidelných meraniach. Tieto hodnoty sa postupne zvyšovali, a preto sa rozhodla cvičiť. Samozrejme že mala nasadenú medikamentóznu liečbu, ktorá nezaberala a výsledky sa stále zhoršovali. Po pol roku intenzívnej prace sme z 96 KG schudli na 70. Ako zázrakom sa okrem iného upravili aj merania na kontrolách u jej lekára. Skončili sme pri hodnotách 6,0. Čo je ale zarážajúce je fakt, že sa nám to podarilo BEZ medikamentov! Áno, Zuzana svojvoľne , ale pozvoľne znižovala dávky liekov a dopracovali sme sa k tomuto výsledku. Tieto hodnoty máme dodnes takmer stabilizované.

Čo tým chcem povedať. Je samozrejmé, že tento príbeh je možno inšpiráciou a možno mnoho z Vás napadne ak to fungovalo jej,  idem do toho. Podstata tohto článku je ale v tom, že chcem poukázať na to, aké dôležité je mať informácie, a čo všetko človek vie zmeniť, ak sa poradí s odborníkom a zvolí správny prístup. Dovolím si jedným hlasom ďalej tvrdiť, že dnešný farmaceutický priemysel vedome podporuje túto nevedomosť, a lúdi okrem iného okráda o stovky eur ročne.

Väčším problémom je ale to, že ľudia sú cielene neinformovaní o iných aleternatívach, než akými sú medikamenty. V stávke je zdravie tisícok lúdi, ktorí užívajú tieto lieky. Pritom je dokázateľné, že vzdelávaním v oblasti stravovania, budovaním návykov ľudí k tomu aby začali jesť správne, a podporou fyzickej aktivity, by títo pacienti vedeli dosiahnuť oveľa lepšie výsledky, než samotnou liečbou u lekára.  Verím, že ak by sa spojila správna liečba s náukou a aktivitou v zdravom životnom štýle, ľudia by vedeli vyriešiť mnohé zo svojich problémov.

Nesmieme ďalej zabudnúť na žalúdočné problémy, ktoré taktiež preukázateľne spôsobuje stres a zlá životospráva spojená s konzumáciou nevhodných potravín. Tento spôsob fungovania ma za následok dnešná uponáhľaná doba.  Ľudia sa naháňajú za peniazmi, aby uživili svoje rodiny, platili účty a pritom si neuvedomujú, že si podkopávajú vlastnú pôdu pod nohami a míňajú najdôležitejšie čo majú – zdravie. Alternatívou je správna životospráva, pohyb, a náuka o strave. Všetko sú to veci prirodzené, no nepreferované.  Treba sa však nad touto témou vážne zamyslieť, a ak sa aj Vás tento problém týka, začnite ho riešiť.

Pokiaľ sa Vám článok páčil, neváhajte a sledujte ma na mojom facebookovom profile → TU.

Fotografia preliečenej klientky

12728809_1699763293384856_7093156798262332515_n

Toto sú TOP 6 doplnkov stravy podľa Maťa Mika
prezradím Vám ako často cvičiť
viac

MARTIN MIKO © 2016 | All Rights Reserved

Design: Adsulting.