Martin Miko

Váš osobný tréner

+421 915 316 620

Prvý tréning zdarma
facebook
< Naspäť
fitness cvičenie

21. 09. 2016

Fitness a zdravý životný štýl – Áno, ale aj nie.

Mnoho ľudí často váha nad otázkou, či a prečo začať žiť zdravšie, aké to má klady, ale zároveň aj protiklady a či je to vlastne to, čo chcú. Preto chcem vniesť trocha svetla do tejto témy a ukázať všetky aspekty, ktoré vás presvedčia o pozitíve, alebo o presnom opaku.

Zmena vo všetkých smeroch života 

Začnem tou kladnou stranou. Z pohľadu trénera, na základe skúseností a zároveň aj spätnej väzby od klientov môžem povedať, že väčšina ľudí v produktívnom veku sa zhoduje na tom, že tými najväčšími pozitívami, ktoré prostredníctvom tohto životného štýlu našli sú zdravie, relax, zvýšenie sebavedomia, efektívnosť v práci a tiež veľmi dôležitý – samotný výzor. Všetky tieto aspekty sú takmer vždy navzájom prepojené a ak je tréningový plán, a teda systém práce, nastavený dobre, môže človek časom vidieť posun vo všetkých týchto oblastiach. To je aj dôvodom, prečo je v dnešnej uponáhľanej dobe šport tak vyhľadávaný a fitness centrá sa tešia takej veľkej obľube u širokého spektra ľudí.

Či už ide o mladých študentov, manažérov, podnikateľov, seniorov až po bežných ľudí. Všetky tieto kategórie venujú svoj voľný čas sebe a práci na svojom tele z rôznych dôvodov.  Takže ak si položíte otázku „idem do toho?“ odpoveď nájdete vo vlastnej nespokojnosti.  Či už je to nespokojnosť so zdravotným stavom, výzorom alebo vám chýba sebavedomie, pružnosť, výdrž či atraktivita, choďte do toho.

Ak vám chýba osobná skúsenosť, skúste sa spýtať na názor niekoho vo vašom okolí, kto tomuto trendu už podľahol.  Určite vás nepošle naspäť na gauč pred televízor, ale doporučí Vám túto aktivitu. Osobne poznám množstvo zmenených životov, príbehy ľudí, ktorým fitness otvoril bránu iných obzorov či už v práci, v kolektíve alebo aj pred nimi samými. Určite je výhodou ak v práci viac vládzete, vyzeráte lepšie a atraktívnejšie. Navyše máte „svojich pár hodín v týždni“ na relax a ľudia okolo vás pochvália za zmenu, ktorú na vás pozorujú.

Všetko má svoje pre a proti

Avšak treba si uvedomiť,  že výsledky sa nedostavia len tak samé od seba a ako väčšina ľudí dúfa hneď. Čas, ktorý strávite cestovaním, peniaze, príprava správneho  jedla… Áno, toto je druhá strana mince. Stojíte teda na miske váh. Na jednej strane pohodlnosť, zabehnutý stereotyp života, možno strach z toho, čo to prinesie a či vôbec. Na strane druhej ale stoja sebavedomie, výzor, atraktivita, výkonnosť, odreagovanie, záľuba, noví priatelia, kontakty, prekonávanie samého seba, radosť a zdravie. Rozhodnutie je na vás.

Pokiaľ sa Vám článok páčil, neváhajte a sledujte ma na mojom facebookovom profile → tu.

Toto sú TOP 6 doplnkov stravy podľa Maťa Mika
prezradím Vám ako často cvičiť
viac

MARTIN MIKO © 2016 | All Rights Reserved

Design: Adsulting.