Martin Miko

Váš osobný tréner

+421 915 316 620

Prvý tréning zdarma
facebook
< Naspäť

28. 07. 2017

Leto. Čas kedy sa necvičí. Alebo naopak?

Znova sa vám prihováram v mojom blogu. O čom sa budeme baviť? Prešli sme rôzne témy od stravy, cez tréning, až po rôzne Iné činitele ovplyvňujúce výkon. A čo teraz? Čo napísať v čaše keď si každý užíva dlhé dni, teplo, a dovolenku? Kritizovať a povzbudzovať vás aby ste jedli iba bielkoviny a zdravé tuky, nič si nedopriali a držali aj ďalej zásadito stravu by bolo asi znova len to iste, a malo by to minimálny efekt.

Tak čo s tým letom?

Užívajte si všetky výhody ktoré ponuka. Ovocie, exotické jedlo na dovolenkách, pohoda a ničnerobenie. Presný opak toho o čo by ste sa mali snažiť počas roka ktorý trávime vo fitnes centre.

Prečo byt k sebe počas leta benevolentný, a počas roka sa trápiť? Nie je to úplne tak ako by sa zdalo. Bežne sa vraví „žijem iba raz“ a tak si treba dopriať.  Myslím že v tomto sa môj fitnes pohľad zhoduje s mnohými ľuďmi.

Avšak. Aby sme cele naše trápenie nehodili do koša, zamyslime sa nad podstatou zdravia, dobrého výzoru a zdravého životného štýlu.  Ideálom by bolo jest a robiť čo chceme a pritom vyzerať stále dobre.   Dobrou správou je že je to celkom možné ak to vezmeme tým správnym smerom. Čo to znamená? Znamená to že sa vaše telo dôkaze prispôsobiť zmenám, a ak z dlhodobého hľadiska žijeme zdravo, krátkodobé prehrešky nás až tak nerozhodia.  Ak vaše telo pracuje správne, váš metabolizmus funguje, a vy sa cítite dobre, prečo by ste si niekedy nemohli dopriať. Pravé leto je presne ten čas, kedy konzumáciou rôznych ovocí ako napríklad vodný melón, doprajete telu to po čom tuží, a bude to mat minimálny efekt.  Svojim klientom vždy vravím že zmena by mala byt pozvoľná, proces je dlhodobý a nemal by byt nútený. Za týmto názorom si stojím a verím že sa zhodnem s mnohými trénermi.

Prečo vás nabádam k prehreškom?

Lebo je to dobre, a v niektorých prípadoch možno aj zdravé a chutne. Netreba zabudnúť na svoj dlhodobý ciel, ale tým že si doprajete na par dni v roku to na čo mate chuť, a trošku uberiete z plynu sa nič nepokazí.  Samozrejme že si vyberajte tie „lepšie“ potraviny a nepreháňajte to, ale leto využite naplno. Zbierajte energiu aby ste sa znova mohli naplno pustiť do zlepšovania vášho ja a užívajte si to. Čoskoro sa znova vrátite do starých koľaji a tak tento čas využite. Telo sa vám odvďačí, budete viac vládať, a cítiť sa v psychickej pohode. O to pravé ide. Navyše teplo, zvýšený vydaj energie(napríklad pri plávaní) sa postará o to že sa vaše kalórie budú páliť rýchlejšie, a navyše ako to všetci poznáme v lete toho nezjeme toľko čo v zime.  Prejaví sa to tak že vás kaloricky prijem sa približne dorovna, a tak aj tých par gramov cukru  naviac nič hrozne nespraví.

Zhrnutím by bolo aby ste si užívali leto plnými dúškami, zbierali energiu na ďalšie obdobie, a tešili sa na to ako budete znova zarezávať v posilňovni keď leto skončí, aby ste v ďalšej sezóne vyzerali znova o kúsok lepšie. 🙂

 

Ak hľadáte profesionálnu pomoc pri cvičení či chudnutí, neváhajte si objednať bezplatnú konzultáciu TU.
Pokiaľ sa Vám článok páčil, neváhajte a sledujte ma na mojom facebookovom profile → TU.

Toto sú TOP 6 doplnkov stravy podľa Maťa Mika
prezradím Vám ako často cvičiť
viac

MARTIN MIKO © 2016 | All Rights Reserved

Design: Adsulting.