Martin Miko

Váš osobný tréner

+421 915 316 620

Prvý tréning zdarma
facebook
< Naspäť
prepracovaná žena má nedostatok času

24. 11. 2016

Máte nedostatok času? Pre svoje zdravie si ho však určite nájdite

Často si hovoríte „mám nedostatok času“? Dnešná uponáhľaná doba, ktorá nám popri povinnostiach, akými sú práca, rodina a deti, dopraje len veľmi málo času pre seba. Práve to je jedným z najčastejších dôvodov, prečo sa ľudia boja začať cvičiť.

Ešte predtým, než spravíme krok „pre“, urobíme krok „proti“, a to tým, že odsúdime tento nápad pre nedostatok času. Takýto prístup by nás mal nútiť premýšľať nad tým, či náš život žijeme pre seba, alebo sme otrokom vlastných povinností. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, že by sa tieto povinnosti zvládali oveľa lepšie, keby ste boli fit a ovládali základné princípy stravovania?

Mojou častou otázkou pre ľudí, ktorí dopredu odsudzujú šport a relax, je, či v spektre činností, ktoré vykonávajú, majú aj čas pre seba, a ak nie, prečo zabúdajú na jednu z najdôležitejších vecí,  ktorou je ich zdravie a vlastné JA. Priemerný začiatočník začína na úrovni 3-5 hodín fyzickej aktivity vo fitness centre týždenne. Ak si zrátame, že týždeň má 168 hodín, počas ktorých musíme stihnúť všetky naše povinnosti a číslo 5 reprezentuje čas pre nás, vidíme výrazný nepomer. Ak sa Vám aj tento počet hodín zdá vysoký, vynára sa otázka, či svoj život žijete aj pre seba alebo svoj čas len rozdávate iným.

fitness žena pred zrkadlom

Cvičenie a čas strávený vo fitness centre by mal byť časom len a len pre Vás. Mal by byť pre Vás potešením a psychickým relaxom, časom, keď všetky starosti dáte bokom a venujete sa len sebe. V takomto prípade navštevujete fitness centrum s radosťou a prekážky, ktoré sa Vám predtým zdali neprekonateľné, zmiznú.

Pri správnom prístupe je odmenou zlepšenie výzoru a zvýšenie sebavedomia. Čo je však ešte dôležitejšie – zlepšením svojej kondície a zdravotného stavu ušetríte čas, ktorý trávite pri bežných činnostiach – budú sa Vám vykonávať oveľa ľahšie. Výsledkom bude ušetrený čas a dobrý pocit. Netreba váhať, treba do toho len vkročiť.

Pokiaľ sa Vám článok páčil, neváhajte a sledujte ma na mojom facebookovom profile → tu.

Toto sú TOP 6 doplnkov stravy podľa Maťa Mika
prezradím Vám ako často cvičiť
viac

MARTIN MIKO © 2016 | All Rights Reserved

Design: Adsulting.