Martin Miko

Váš osobný tréner

+421 915 316 620

Prvý tréning zdarma
facebook
< Naspäť

12. 09. 2018

Mojími očami: Najviac sklamania prežívajú ľudia vtedy, keď majú veľké očakávania

Najviac sklamania prežívajú ľudia vtedy, keď majú veľké očakávania. Poriadny výsledok si však pýta viac času, a musíte vydržať.

Na začiatku každej spolupráce sa snažím ľudí vždy vystríhať pred veľkými očakávaniami. Pred rýchlim a ohromným výsledkom, ktorý takmer vždy končí veľkým sklamaním.

K tejto téme by som rád povedal pár viet, keďže sa často stretávam s tým, že ľudia jednoducho zhoria na svojich predstavách, ktoré sú niekedy nereálne alebo minimálne prehnané. Majú príliš vysoké nároky na seba, a často sa boja pripustiť, že ak svoje telo zanedbávali napríklad 10 rokov, môže im dosiahnutie zmeny trvať pokojne aj polovicu tohto času. Je ťažké zmeniť návyky ľudí na počkanie. Čakať, že vaše telo sa zmení tak rýchlo ako vzbĺkne vaša túžba po novom ja je mimo reality. Píšem to preto, že veľakrát sa mi stalo, že aj moji klienti a mnoho iných má vôľu začať, avšak príliš vysoké nároky, ktoré na seba kladú títo ľudia ich postupne zlomia. Aby sme tomu predišli, treba sa zamyslieť nad tým, ako dlho môže proces zmeny trvať, čo všetko sa môže pokaziť a prečo sa to celé oplatí vydržať. Aj ja mám veľa klientov, ktorí proste schudli par kíl a keď išlo do tuhého vzdali to. Otázka znie: čo potom? Vrátim sa naspäť do starých koľají? Čo sa stane s mojim telom? Udrží sa to? Mám vôbec šancu dosiahnuť svoj vytúžený cieľ? Odpoveď musíte hľadať sami v sebe, ale dnešný blog je o tom ako to cele vydržať a nezlomiť sa.

Keď som sa pred pár dňami ráno na tréningu stretol so svojou obľúbenou klientkou Annou nebolo to ako bežne ráno keď si rozprávame vtipné príhody z práce. So  sklamaným výrazom povedala, že aj napriek snahe a striktnému dodržiavaniu všetkého pribrala kilo. Teda váha to tak ukazovala. Kto vie, čo za tým bolo. Podstatné je, že sa to môže stať každému a je len na vás ako sa k tomu postavíte. S Annou sme si sadli, porozprávali sa a ide to ďalej. Je to jeden z dôvodov prečo verím, že je dôležité mať trénera ale o tom teraz nechcem hovoriť. Chcem hovoriť o tom, že je dôležité ako sa k takejto situácii postaviť a ako reagovať. Konkrétne s Annou máme za sebou už 16 zhodených kíl, ale určite by vás nepotešilo, že aj napriek snahe sa to prestalo hýbať.

Čo teda robiť v takomto prípade? Veľakrát som v tomto štádiu videl ako ľudia proste rezignujú sami pred sebou, povedia si že to čo so sebou urobili je už dosť a skončia. Bohužiaľ, práve prechod cez toto blbé obdobie, ktoré raz skôr, či neskôr stretne každého, je tým kľúčovým čo delí porazených od víťazov. Musíte proste vydržať a ísť ďalej. Bez ohľadu na svoje očakávania a hlavne sklamania proste treba zdvihnúť hlavu, upnúť sa na cieľ ešte viac a pridať. Hovorí sa, že keď prechádzaš peklom nemal by si zastavovať a práve toto je pre väčšinu ľudí tým pomyselným peklom. Snaha a aktivita je, akurát tie výsledky chýbajú. No čo už. Aj také dni sú. A ešte budú!

Svojim ľuďom hovorím, že základom je prechod od nezdravého štýlu k zdravému. Teda dôležitým je, aby to, že sa stravujete dobre a cvičíte nebolo pre vás príťažou, ale vašou súčasťou. Ak dodržujete diétny režim, neúspech vás zlomí. Ak žijete zdravým životným štýlom, je to iba dočasné štádium. Vždy sledujte dlhodobý cieľ a dajte sami sebe čas. Vaše telo sa musí prispôsobiť. Ak budete vytrvalí výsledky prídu. Možno to bude trvať dlho ale ak robíte veci správne raz to musí prísť. Neklaďte na seba prílišné nároky, nečakajte hneď od seba všetko a predídete sklamaniu. Párkrát sa mi stalo, že sa ľudia predomnou aj rozplakali, pretože sa im nedarilo tak ako by to chceli. Myslíte, že je to správne? Že to, že by ste mali plnú hlavu toho, že vaša váha stále nejak neukazuje o kilo menej a vy už celý týždeň čakáte, kedy sa to pohne je dobré pre vašu psychiku? Toto je práve to, čo ničí vás aj vaše výsledky. Vyhnite sa tomu!

Osobný tréner - triceps cvičenieSám za seba môžem povedať, že na mojom tele sa moje poznatky, prax a výsledky ukázali až po cca siedmich rokoch cvičenia. Po siedmich rokoch som zaznamenal výraznejšiu zmenu, a to po tom, ako som nabral viacero skúseností a venoval som tomu oveľa viac času. Možno si poviete 7 rokov je príliš. Ja ale hovorím stojí to za to. Ak vás cvičenie baví a beriete to ako svoj relax, svoju zábavu a svoje hobby, proste čas pre seba, uteká to strašne rýchlo. Vy sa meníte a ak máte človeka, ktorý vám kvalitne poradí, zmenu vidieť veľmi rýchlo. Avšak stále to proste chce čas. Venujte ho sebe, svojmu JA a buďte lepším človekom akým ste dnes. Získate sebavedomie, krajšie telo, nových priateľov a budete sa cítiť lepšie.

Stojí to za to, ale chce to čas!

Toto sú TOP 6 doplnkov stravy podľa Maťa Mika
prezradím Vám ako často cvičiť
viac

MARTIN MIKO © 2016 | All Rights Reserved

Design: Adsulting.