Martin Miko

Váš osobný tréner

+421 915 316 620

Prvý tréning zdarma
facebook
< Naspäť
Osobný tréner Košice

08. 11. 2017

Mojimi očami – Prečo, ako a čo?

Veľa krát počúvam ako ľudia hovoria o svojej práci. Väčšina z nich hovorí o tom, ako to tam nemajú radi, aké je to ťažké a okrem peňazí vo svojej práci nevidia žiadny benefit. Môj pohľad na moju prácu je mierne odlišný. Je jasné, že pracovať s ľuďmi je o niečo iné než práca pri počítači alebo vo fabrike. Dnes ale chcem hovoriť o tom prečo byť trénerom je fajn a čo na tejto práci najviac oceňujem. Paradoxom asi bude, že to nie sú ani peniaze, ani iné benefity. Chcem aby ste v tomto článku našli kúsok seba. Nie každý môže byt trénerom, ale bol by som rád, ak by ste sa v tomto článku našli na strane klienta.

Prečo som tréner?

Lebo verím, že tým môžem ľuďom zmeniť život k lepšiemu. Myslím, že človek nájde vášeň vo svojej práci, len vtedy, ak ho práca baví. Práve preto som rád, že som tréner a robím to naplno. Verím, že ľudia si zaslúžia žiť plnohodnotný život a snažím sa im ukázať ako na to. Verím, že si ho nemajú nechať pokaziť dnešnou uponáhľanou dobou, v ktorej vládne chaos, zle návyky, večná nespokojnosť. Som rád, že má moja životná cesta priviedla práve k tomuto povolaniu. Denne sledujem ľudí, ich pracovitosť, chuť žiť lepšie, prekonávanie samých seba, rast. Tak ako sa snažím pomáhať ľuďom aj ľudia pomáhajú mne tým, že ich mam možnosť sledovať. Tak ako mením ja ich aj oni menia mňa. Skúsenosti, ktoré mi odovzdávate sa snažím otočiť späť a pomôcť ďalším o to lepšie, než doteraz.  Spoznávam čo je to, čo vás naštartuje na začiatku a čo je to, čo vás drží pri sile aj v ťažkých okamihoch.  Osobne si myslím, že fyzickej zmene musí predchádzať zmena myslenia. Rokmi neustálych rozhovorov s klientmi musím povedať, že všetci sme rozdielni, ale máme veľa spoločného. Všetci by sme sa chceli mať aspoň o trochu lepšie, to je fakt. Mojou úlohou je dať ľuďom nádej a šancu zmeniť svoj život. Tak teda, prečo som tréner? Lebo vidím potenciál v každom človeku, ktorý ma chcenie. Verím v to, že aj tí ktorí už dávno prestali veriť sami sebe, môžu objaviť v sebe silu zmeniť sa. Prečo sa cítiť zdravo? Prečo byť lepším JA? Lebo je to príjemné! Tak ako ja aj každý iný človek má rád pochvalu, povzbudenie, alebo hoci len dobrý pocit zo seba. Každý z nás má rad, ak ho nič neobmedzuje a je slobodný. Prečo by ste sa mali nechať obmedzovať vlastným telom? Vaša kondícia a výzor sa dajú zlepšiť v každom veku. Prinesie vám to mnoho pozitív, a možno sa aj zbavíte predsudkov a negatív.  Každý z nás je predurčený robiť skvelé veci. Takže, ak sa pýtam sám seba, prečo som osobný tréner, odpoveďou bude chuť  pomáhať ľuďom rasť.

Ako to robím?

Postupnou zmenou myslenia a návykov privádzam ľudí na cestu k lepšiemu, zdravšiemu ja. Možno vás napadne či je potrebná zmena myslenia a ako to spolu súvisí. Veď cvičenie je fyzická aktivita. Z praxe sa mi veľa krát potvrdilo, že zmena výzoru často krát nie je len o dvíhaní činiek. Nastavenie mysle, pozitívny prístup a vytrvalosť sú tie vlastnosti, ktoré musíte získať. Ak ľudia pochopia, že zmena svojho JA je beh na dlhu trať, ktorý ale stojí zato,  ich život sa kvalitatívne mení od základov, ako aj hodnoty ktoré uznávajú. Môj známy mi povedal raz dobrú vetu v zmysle „Načo mi budú peniaze, ak si ich nebudem môcť užiť“. Myslím, že má pravdu. Preto byť zdravým je dobré a myseľ je kľúčovým faktorom k tomu, aby sa vaše telo menilo k lepšiemu.  Snažím sa podporovať ľudí a pomáham im stanoviť si vlastné ciele, ktoré im následne pomáham plniť. Som ich priateľom, pomocníkom, spoločníkom, psychológom a trénerom.  Nie je to iba o tom byť trénerom. V mojom ponímaní je to o poslaní pomáhať ľuďom. Nemyslím tým len pomôcť im zmeniť svoje telo. Myslím tým zmeniť ich vnútro, ktoré mení  zovňajšok. Nie je to len o centimetroch na páse, je to hlavne o ich pocitoch ktoré prežívajú, keď sa im darí plniť svoje stanovené ciele. Snažím sa ukázať ľuďom, že to čo brali predtým ako nedosiahnuteľné je razom ľahko splniteľné, ak správne nastavíte vašu myseľ a kroky ktoré smerujú k výsledkom.

Čo robím?

To čo každý tréner, len trochu inak 😉
Nerobím to tak ako každý, pretože by to bola obyčajná služba. Chcem, aby ľudia odchádzali spokojní, zmenení a šťastní. Ak je niečo, čo v živote prináša radosť, tak sú to zážitky a dobrý pocit zo seba. Ak môžem zmeniť aspoň druhú vec, s viacerými z vás, som rád. Samozrejme, že to všetko nevyzerá tak ľahko, ako sa o tom píše, sú dni kedy sa proste musí makať a bez toho to nejde. Stále, ale chcem aby ľudia aj napriek únave odchádzali s dobrým pocitom. Stretávame sa na tréningoch, veľa sa rozprávame , ešte viac makáme a je to fajn.  Tak teda už viete čo robím, ako a prečo. Poslednou otázkou ostáva : Čím chcem byť? Dobrým trénerom. 🙂

 

Ak hľadáte profesionálnu pomoc pri cvičení či chudnutí, neváhajte si objednať bezplatnú konzultáciu už aj s prvým tréningom zdarma TU.
Pokiaľ sa Vám článok páčil, neváhajte a sledujte ma na mojom facebookovom profile → TU.

Toto sú TOP 6 doplnkov stravy podľa Maťa Mika
prezradím Vám ako často cvičiť
viac

MARTIN MIKO © 2016 | All Rights Reserved

Design: Adsulting.