Martin Miko

Váš osobný tréner

+421 915 316 620

Prvý tréning zdarma
facebook
< Naspäť

18. 04. 2017

Neviete sa prinútiť cvičiť? Napravte to!

Často od ľudí počúvam aké ťažké je pre nich prinútiť sa isť do posilňovne a cvičiť. Musím povedať že úplne tento problém ľudí chápem, a aj ja ako tréner musím niekedy nájsť v sebe silu a prekonať sa. Je ťažké cvičiť, zdravo sa stravovať, starať sa o domácnosť, pracovať a popritom si aj oddýchnuť. Každý ma v živote určite priority ktoré majú prednosť, a preto sa stáva že ľudia často zabúdajú na to, aby sa udržiavali v zdravej kondícii. Stačí ak zvládneme povinnosti ktoré máme, a zvyšný čas je pre nás v lepšom prípade relax.

Prečo som sa rozhodol rozpísať tento problém?

Pretože je to ozaj asi najväčší problém ktorý stoji pred všetkými otázkami ako napríklad kde kedy s kým a ako začať. Správna otázka je „Prečo začať“.

Väčšina ľudí sa borí s typickým problémom vyhasnutia po istom období cvičenia alebo zdravého stravovania. Prejde ich chuť, už nemajú to zapálenie ako na začiatku, a postupne odchádzajú, a nechávajú fitnes a všetko s tým spojene len tak. Treba si uvedomiť že fitnes, zdravý životný štýl (nazveme to ako chcete) nieje len o cvičení. Je to hlavne o pretváraní osobnosti, o zdraví,  a prioritách ktoré mame. Ak poviem že tou základnou prioritou je zdravie, určite sa zhodnem s väčšinou ľudí na tom že je to tak. Každý chce svoj život predsa žít naplno a zdravie je pre to nevyhnutne.

Spomeniem slova jedného z mojich klientov. Je to úspešný podnikateľ, ktorý ma za sebou množstvo zamestnancov, klientov, povinnosti a pracovať by mohol od rana do noci. Keďže chodí cvičiť  6 krát týždenné a žije veľmi zdravý život, pýtal som sa ho ako je možne že to zvláda a venuje cvičeniu toľko pozornosti. Jeho odpoveď bola jednoduchá ale vypovedala o všetkom.  Vravel, „Venujem množstvo času tomu, aby som zarobil peniaze. Čo by som ale mal z toho, keby som mal peniaze, ale prišiel by som kvôli nim o zdravie a nemohol by som si ich užiť“. Tento príklad sa dá prirovnať takmer ku každému problému ktorí ľudia riešia predtým než začnú.  Ak venujete príliš veľa pozornosti všetkému dôležitému, a na seba samého vám neostáva žiadny čas, nie je to v poriadku. Tento prístup vás skôr či neskôr dobehne v podobe zhoršeného zdravotného stavu, alebo celkového vyhorenia.

Ako sa teda prinútiť k tomu aby ste  aj po náročnom dni vzali tašku a išli si zacvičiť? Ako docieliť aby ste mali stále chuť isť, a ťažko trénovať v posilňovni aj keď sa vám nechce. Ako vôbec urobiť ten prvý krok a prečo vlastne začať? Spomeňte si na svoje priority. Predstavte si čo vám cvičenie môže priniesť.  Čo môže cvičenie zmeniť vo vašom živote keď sa budete cítiť lepšie a budete vyzerať zdravšie.  Aké možnosti sa vám otvoria ak si predstavíte že mate o 20 kíl menej. O Koľko plnohodnotnejší život by ste vedeli žiť, a o koľko lepšie by ste sa vedeli cítiť ak by ste vyzerali tak ako chcete.

Ak mate to šťastie, a podmienky vám prajú, udržíte sa a dosiahnete výsledky, nebudete ľutovať. Z praxe sa mi denne potvrdzuje že ľudia ktorí objavia zmysel v cvičení a okúsia všetky výhody toho aké je mať zdravé,  výkonné a pekne telo už nikdy neprestanú so športom.  Nejde tu len o cvičenie v posilňovni, ide tu o celok. Vyberte si trebárs beh, ktorý je sám o sebe veľmi účinný, lacný šport, ktorý je časom pre mnohých ľudí najlepším relaxom. Objavte v športe a cvičení zmysel, naučte sa ho vnímať ako relax, a vaše telo sa vám zato odmení.

Ak natrafíte na človeka ktorý vám pomôže prekonať začiatok, naučí vás ako rýchlo napredovať, ukáže vám skratky a podporí vás, vaša cesta bude oveľa schodnejšia. Je dôležité mať pri sebe človeka ktorý stoji za vami, a v núdzi vám podá pomocnú ruku. Nájdite v tom zmysel.

Ak hľadáte profesionálnu pomoc pri cvičení či chudnutí, neváhajte si objednať bezplatnú konzultáciu TU.
Pokiaľ sa Vám článok páčil, neváhajte a sledujte ma na mojom facebookovom profile → TU.

Toto sú TOP 6 doplnkov stravy podľa Maťa Mika
prezradím Vám ako často cvičiť
viac

MARTIN MIKO © 2016 | All Rights Reserved

Design: Adsulting.