Martin Miko

Váš osobný tréner

+421 915 316 620

Prvý tréning zdarma
facebook
< Naspäť

07. 01. 2020

ROZHOVOR: Prečo je Janka vašou trénerkou?

Dnes som si pre vás pripravil krátke „interview“ s mojou dobrou kolegyňou Jankou, v ktorom sme spoločne hľadali odpovede na otázky, ktoré trápia rôzne kategórie ľudí. Verím, že po prečítaní nasledujúcich riadkov nájdete v jej odpovediach aj niektoré z tých, ktoré trápia aj vás osobne.

Čo je podľa teba najlepšia vec na tom, keď človek zmení svoj život a výzor tým, že cvičí?

Myslím, že najlepšie na tom celom je to, že človek, ktorý sa zmení môže robiť veci, ktoré predtým nemohol robiť, je šťastnejší a sám seba vníma úplne inak. V spoločnosti sa taký človek cíti oveľa príjemnejšie, viac si verí a váži si sám seba.

U žien je veľmi dôležité, že získavajú viac sebavedomia tým, že sa cítia a vyzerajú atraktívnejšie pre mužov. U mužov si myslím, že tým, že sa stávajú atraktívnejší, majú viac možností na zoznámenie.

Ďalej si myslím, že v dnešnej dobe zohráva veľkú úlohu prvý dojem a otvára to nové možnosti a cesty v živote. Netýka sa to len vzťahov a voľnočasových aktivít ale najmä pracovnej oblasti.

Ako pozitívne môže podľa teba cvičenie a chudnutie ovplyvniť zdravie človeka a zároveň zmeniť jeho myslenie?

Zo skúseností sa mi zdá ako jeden z najdôležitejších faktorov to, že človek, ktorý sa o seba stará, je zdravý, pravidelne cvičí a zdravo sa stravuje, veľmi ľahko odoláva bežným chorobám, ako napríklad bežná chrípka.

Dôležité je tiež to, že sa týmto zdravým životným štýlom a pohybom predchádza veľmi vážnym populačným chorobám ako napríklad cukrovka, rakovina, extrémna obezita a s ňou spojené riziká ako vysoký krvný tlak, u žien zhoršená plodnosť a aj neskoršie komplikácie v tehotenstve.

Čo je podľa teba kľúčové pri dlhodobej premene a čo najviac ovplyvňuje to, či človek vydrží a uspeje?

Najdôležitejšie je podľa mňa aby človek, ktorý sa rozhodne urobiť zmenu mal jasný cieľ, ktorý je reálny a ešte dôležitejšie je, mať silný dôvod prečo to chce urobiť. Dôvod, prečo musí byť taký vytrvalý, aby aj v časoch krízy človek vedel pozrieť na začiatok svojej premeny a povedať si, že to stálo za to.

Človek musí hlavne v týchto časoch vedieť nazbierať silu, aby pokračoval a práve dôvod ktorý mu pomáha nájsť túto silu. Ak je človek vyčerpaný a stráca chuť a motiváciu, práve dôvody, ktoré ho viedli na začiatku k zmene, mu pomôžu v časoch krízy pohnúť sa ďalej.

Akú úlohu zohráva tréner?

Tréner by mal človeka viesť a pomáhať mu po všetkých stránkach. Nemá to byť len o pomoci vo fitku, ale aby bol pre neho mentorom a „psychológom“. Aby tréner pomohol človeku nie len s fyzickou premenou, ale aj s psychickou. Tréner musí pomôcť človeku nájsť ten vnútorný oheň, ktorý v sebe ľudia majú, ale nevedia ho zapáliť.

Práve preto má mať človek trénera, ktorý mu pomôže tento oheň zapáliť. Preto je dôležité vybrať si správne trénera, pretože nie každý tréner vie v človeku tento oheň zapáliť a bohužiaľ väčšina trénerov sa o to ani nezaujíma.

Čo „viac“ sa snažíš ty osobne dať svojim klientom?

V prvom rade sa snažím, aby medzi nami vznikol vzťah a priateľstvo. Je to dôležité preto aby mi človek, s ktorým pracujem dôveroval a cítil sa pri mne dobre a uvoľnene. Človek musí byť pred trénerom sám sebou, aby tréner vedel, čo človeka najviac trápi a s čím mu treba pomôcť. Ja sa snažím obohatiť mojich klientov aj o nové spoločné zážitky s novými ľuďmi a tak isto aj so mnou.

Mnohokrát sa stáva, že pomáham ľuďom riešiť aj ich bežné problémy. Neraz sa mi stala situácia, kedy človek kvôli problémom začal pri mne plakať a zdôveril sa mi v rozhovore. Na tréning prichádzajú niekedy ľudia utrápený a smutný, no po vzájomnom rozhovore a cvičení klienti odchádzajú s úsmevom a pozitívne naladení. Snažím sa im vždy pomôcť v každom smere ak vidím, že to potrebujú. Často sa stáva, že sa z nás stávajú v priebehu spolupráce taký dobrý priatelia, že chodíme napríklad na spoločné akcie alebo len tak sadnúť si na kávu a porozprávať sa.

Aké iné výhody ponúka spolupráca s trénerom?

Za mňa osobne jednou z takýchto výhod je možnosť spoznať nových ľudí. Stáva sa, že sa prostredníctvom toho, že denno-denne navštevujete to isté fitko, môžete spoznať napríklad so svojou potencionálnou novou priateľkou alebo priateľom. Myslím, že je to veľmi silný dôvod najmä pre ľudí, ktorí nevedia ako a kde majú začať komunikovať s niekym novým.

Fitko je ideálne miesto na to, aby ste sa zoznámili a ak ešte chodíte cvičiť s trénerom, ktorý väčšinou pozná ľudí, ktorí sú tam pravidelne, veľmi ľahko sa viete dať do reči s niekým novým. Čo je veľké plus je tiež to, že väčšinou ľudia, ktorí navštevujú fitko, majú aj podobné názory, starajú sa o seba a tým pádom aj zoznamovanie ide ľahšie.

➡ Nezabúdajte na odbornú konzultáciu, ktorú ponúkame ZDARMA✌

➡ Kontaktujte nás pomocou formulára na stránke https://martinmiko.sk/#objednavka alebo správou na FB.

Toto sú TOP 6 doplnkov stravy podľa Maťa Mika
prezradím Vám ako často cvičiť
viac

MARTIN MIKO © 2016 - 2019 | All Rights Reserved

Vyrobené: RAZDVA