Martin Miko

Váš osobný tréner

+421 915 316 620

Prvý tréning zdarma
facebook
< Naspäť
5 vlastností, ktoré by mal mať správny tréner

29. 05. 2020

Prečo naši klienti chudnú a majú výsledky aj počas krízy, a prečo sa to možno práve Vám nedarí?

Korona kríza priniesla do našich životov veľa zmien. Ľuďom zrazu chýbali bežné veci a robili veci, na ktoré pred krízou čas nemali. Zrazu to bolo celé trochu inak ako sme boli doteraz zvyknutí. Ísť cvičiť bolo predtým bežnosťou, avšak počas dní krízy to bolo výnimočnosťou.  Veľa z nás malo viac voľného času ktorý sme trávili každý svojsky. Niekto dokonca pracoval aj z domu a boli aj takí ktorí mali úplne voľno (ako my tréneri).

Osobne, som čakal horší priebeh tejto krízy na Slovensku a myslel som si, že sa z toho tak skoro nedostaneme. Našťastie sa tak nestalo a my všetci o chvíľu môžeme začať znovu cvičiť. Čo ma prekvapilo ešte viac, boli naši klienti. Úprimne, čakal som, že po týchto „prázdninách“ to bude u mnohých katastrofa. Mal som takú malú dušičku, že snáď sme nepovolili úplne, nezačali sa prejedať od rána do večera, a že sme ako tak ten náš fit životný štýl žili aj ďalej.

Nuž, moje prianie bolo naozaj na moje príjemné prekvapenie vypočuté.

Keď som sa počas minulých dní stretával s klientmi, aby sme naštartovali tréningový proces a dohodli sa na pokračovaní, bol som nadmieru spokojný. Niektorí mi hlásili mierne zhoršenie, avšak po osobnom stretnutí sme sa zhodli na tom, že to nie je nič hrozné. Niektorým kríza priniesla viac času, a preto intenzívne nakupovali vybavenie na doma a cvičili takto (viď. Martina a Vladko, ktorí si urobili domácu posilňovňu). A máme aj také extrémy, že sme počas troch mesiacov krízy schudli 16 kilogramov, a to len dodržiavaním stravy a turistikou (konkrétne to bola Silvia, s ktorou sme začali tréningový proces asi mesiac pred krízou).

Za seba, chcem tento prístup ľudí, pokrok, ale aj udržanie ohodnotiť ako výnimočný. O to viac si cením, že práve počas krízy sme si všetci uvedomili, že nám to strašne chýba, že je to náš životný štýl. Naozaj, čítam veľa príspevkov od trénerov, klientov a cvičencov, ktorí hovoria o tom ako ich to baví, ale zrkadlo po kríze by si nastavili len veľmi neradi.

V čom tkvie úspech a prehra?

Tu sa dostávam ku koreňu tohto článku. Čo rozhoduje o tom, či je niekto úspešný a ide si za svojim cieľom, alebo naopak či boj so samým sebou bez prísneho dohľadu trénera prehral? Z môjho pohľadu je to jednoznačne vnútorný postoj, nastavenie mysle a chuť to robiť naplno a dobre! Trénoval som už strašne veľa ľudí, ale vydržali tí ktorých to napĺňalo.

Práve to som si počas krízy uvedomil ja. Mojim „NAJ“ čo viem dať svojim ľuďom, klientom a priateľom, je to, že ich viem naučiť mať rád tento životný štýl. To je moje najväčšie „PRE“, ktoré ľuďom rozdávam, ak sa rozhodnú so mnou spolupracovať. Uvedomil som si, že ani najlepšia posilňovňa a podmienky z vás neurobia hviezdu, a že sa cvičiť da aj vonku na preliezkach s jednou záťažovou gumou. Dôležité je chcenie!!! Chodili sme cvičiť aj počas chladného počasia, niekedy aj pršalo, inokedy bolo veľmi teplo, ale vždy sme išli radi, lebo mňa a mojich klientov to baví! J

Baví nás to preto, lebo máme výsledky.

Baví nás to preto, že náš tréning je skôr zábava a častokrát aj dobrý pokec (ale makáme stále!). Baví nás to tiež preto, že každý tréning sa snažíme posúvať o krok vpred. Ak sme jeden deň urobili 200 drepov, ďalší  tréning sme  ich urobili 3OO, lebo je to výzva! Človek miluje výzvy a napredovanie. Práve to je dôvod, prečo ľudia robia extrémne športy, lozia po najvyšších vrchoch sveta a stále chcú niečo viac! Je to výzva.  Zdolať svoje maximá, prekonať svoju hranicu, byť lepším, poraziť svoje predošlé JA, to je proste vášeň a zábava. Je to túžba, ktorú máme v sebe.  Trpíme tým všetci tí, ktorí svoj život milujeme a snažíme sa ho využiť naplno.

Preto, ak uvažujete, že začnete cvičiť, príďte sa porozprávať na úvodnú konzultáciu a spolu nájdeme riešenie.

Toto sú TOP 6 doplnkov stravy podľa Maťa Mika
prezradím Vám ako často cvičiť
viac

MARTIN MIKO © 2016 - 2019 | All Rights Reserved

Vyrobené: RAZDVA