Martin Miko

Váš osobný tréner

+421 915 316 620

Prvý tréning zdarma
facebook
< Naspäť
Osobný tréner je pri cvičení dôležitý

21. 09. 2016

Osobný tréner – prečo sa mu zveriť?

Častou dilemou ľudí, ktorí sa rozhodnú začať s cvičením je otázka: Osobný tréner- áno alebo nie? Práve preto prinášam na úvod zopár rád a faktov, prečo sa rozhodnúť cvičiť s pomocou osobného trénera, čo všetko si treba pred samotným začiatkom uvedomiť, a tiež čo by mal tréner pre svojho klienta znamenať.

Predtým než väčšina ľudí začne hľadať vo svojom okolí osobného trénera a rozhodne sa mu zveriť, prichádzajú na rad peniaze. Pýtajú sa: „Je naozaj potrebné investovať do hodín s trénerom a platiť za to „veľké peniaze“?“ Odpoveď na túto otázku je samozrejme individuálna. Všetko záleží od daného človeka, jeho finančných a zdravotných možností, ale aj iných špecifík a preferencií.

Zdravie na prvom mieste

Na základe vlastných skúseností môžem povedať, že je podstatne náročnejšie pracovať s človekom, ktorý má problémy napríklad s vysokým krvným tlakom, cholesterolom, rôzne pohybové obmedzenia a pod. Prístup k tréningu sa bude vždy odvíjať od zdravotného stavu klienta, preto ak patríte k tým, ktorí potrebujú odbornú radu nato, aby svoj zdravotný stav ešte viac nezhoršili, určite osobného trénera vyhľadajte!

Investujte do seba

Ďalšou vecou, nad ktorou sa treba zamyslieť je otázka, či finančné náklady,  ktoré  vynaložíte na svoj „fitnes život“ s vedomosťami, ktoré máte, prinesú uspokojivý výsledok aj bez odbornej rady trénera. Inými slovami: „Nebude rok trápenia strávený vo fitnescentre bez pomoci trénera stáť viac peňazí ako pol roka s trénerom? Ste vôbec schopní dosiahnuť nejaké výsledky bez odbornej pomoci?“. Ľudia, ktorí si odpovedajú záporne, a teda pomoc trénera odmietajú či už z finančných alebo iných dôvodov, často po krátkej dobe končia. Následne sa ešte viac utvrdia v tom, že zmena ich výzoru, zdravotného a psychického stavu jednoducho nie je možná.

Viac ako tréner

Potom sú tí, ktorí sa radi zveria do rúk trénera, investujú zarobené peniaze do seba, do vlastného zdravia. Keď majú šťastie, nájdu vo svojom trénerovi príjemného človeka, psychológa aj kamaráta. V tomto prípade je zmena výzoru a zlepšenie sebavedomia už iba otázkou času. Často vnímam, že pre týchto ľudí sa fitnescentrum a čas, ktorý tam trávia stávajú nielen relaxom, ale znamenajú pre nich dokonca najlepšiu časť dňa.

Spoločne cez prekážky

Z pohľadu psychológie „mať trénera“ znamená mať pri sebe človeka, ktorý Vás privedie na správnu koľaj. Mal by sa postarať o to, aby Vaše kroky smerovali presne tam, kam majú, z čoho samozrejme plynie obojstranná spokojnosť. Mnoho ľudí sa zapáli, vrhne sa do zmeny svojho životného štýlu, no často krát priamo úmerne rýchlo aj skončí. Toto je práve priestor pre trénera, keď má klienta podržať, dodať mu potrebnú motiváciu na jeho ceste. Každý ma krízu, ktorá súvisí s časom, náročnosťou procesu, financiami a pod. Áno, práve tieto okamihy sú najnáročnejšie, ale ak Vás má kto podporiť, je omnoho ľahšie uvedené prekážky prekonať.

Pokiaľ sa Vám článok páčil, neváhajte a sledujte ma na mojom facebookovom profile → tu.

Toto sú TOP 6 doplnkov stravy podľa Maťa Mika
prezradím Vám ako často cvičiť
viac

MARTIN MIKO © 2016 | All Rights Reserved

Design: Adsulting.