Martin Miko

Váš osobný tréner

+421 915 316 620

Prvý tréning zdarma
facebook
< Naspäť
Martin Miko vysvetľuje aký je dôležitý vzťah trénera a klienta

17. 05. 2017

Vzťah trénera a klienta. Čo je pri ňom dôležité

Rokmi, ktoré plynú a skúsenosťami, ktoré zbieram počas tréningov, som veľmi prehodnotil, ako čo najlepšie vychádzať s klientmi a ako posunúť úroveň služieb trénera na čo najvyšší level. Táto práca je o ľuďoch, preto sa snažím nezabudnúť na to, že aj ja som človek. Vybudovať si s klientom vzťah je prvoradé a to najpodstatnejšie na tejto práci. Bez toho sa k hlbšej podstate toho, aký má človek problém, nedostanete.

Stretávam rôznych ľudí z rôznych odvetví a musím povedať, že každý je unikátny a univerzálne poučky, plány a všeobecný prístup platia len málokedy, ak vôbec. Každý je jedinečný a s takým prístupom sa snažím k ľuďom aj správať. Ako však odhaliť, aký človek naozaj je, aké má pocity,  nálady,  starosti a predsudky, keď sa oňho skutočne nezaujímate? Podľa mňa sa to nedá. Tréning s osobným trénerom v sebe zahŕňa častý, pravidelný a hlavne osobný kontakt s klientom – komunikujete a spolupracujete spolu 3-4 hodiny týždenne. Mal by to byť teda človek, ktorému na Vás záleží. Zamyslite sa nad tým. S kým sa stretávate a komunikujete 4krát týždenne? Myslím, že ani psychológovia a terapeuti nemajú takúdobrú návštevnosť.

Kamarátsky vzťah je teda neodmysliteľnou súčasťou tréningov. Čím viac človeku, s ktorým pracujete na svojom tele, veríte, tým viac ho budete počúvať. Čím bližší a uvoľnenejší vzťah s trénerom máte, tým lepšie sa na tréningu cítite a z formálnosti sa razom stáva uvoľnenosť. Od empatie trénera sa odvíja aj úspešnosť premeny klienta. Dlhodobé ciele sa pri práci s človekom, ktorý Vám nedôveruje a nepozná Vás, určovať nedajú.

Najzákladnejším aspektom je pochopiť, v akom štádiu sa človek nachádza. Ide hlavne o uvedomenie si vlastnej situácie, či je myšlienka schudnúť a zmeniť sa nútená alebo chcená. Iba zmenou myslenia a výmenou slova „musím“ za slovo „chcem“ sa vieme dopracovať k tomu, aby sme túto činnosť robili radi, dlhodobo, pravidelne a aby sme sa tešili z tréningu i prítomnosti trénera. Tento človek Vám môže pomôcť objaviť svoje ja, hlavne v období, keď ani Vy sami neviete, čoho všetkého ste schopný.

Potrebujete niekoho, kto vo Vás prebudí túžbu stať sa lepším obrazom seba, naučí Vás, ako sa správať k sebe a svojmu telu a nakopne Vás k zmene. Ľudia z rôznych dôvodov zvažujú, či je potrebné cvičiť s trénerom. Jedným z nich je samozrejme finančné hľadisko. Z vlastných skúseností musím povedať, že tí, ktorí cvičiť vydržali, nikdy investované peniaze neľutovali. Musíte si ale dobre zvážiť, komu sa zveríte do rúk. Vy sami musíte vycítiť pozitívnu atmosféru a charizmu človeka, s ktorým idete spolupracovať, a ktorému sa chcete zveriť do rúk. Klientom dobre padne od trénera akékoľvek ľudské gesto.

Ak ste na začiatku a zvažujete spoluprácu s trénerom, určite dbajte na kľúčovú vec, akou je dobrý vzájomný vzťah. Pamätajte,  že ide o človeka, ktorý Vás bude sprevádzať pravidelne a dlhodobo. Preto by malo byť samozrejmosťou, že je to niekto, s kým sa cítite príjemne.

Ak hľadáte profesionálnu pomoc pri cvičení či chudnutí, neváhajte si objednať bezplatnú konzultáciu TU.
Pokiaľ sa Vám článok páčil, neváhajte a sledujte ma na mojom facebookovom profile → TU.

Toto sú TOP 6 doplnkov stravy podľa Maťa Mika
prezradím Vám ako často cvičiť
viac

MARTIN MIKO © 2016 | All Rights Reserved

Design: Adsulting.